# meddes Apollofat
Author: medde

Vill bara vara lite skrytsam. Titta vilket fint fat jag fått i dag. Är så himla glad:-) Fint va?

![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=0b695ce1-2bbb-49d5-a8b4-09f6a1ff62b6)

## Comment 1
Author: [Borttaget]

stiligt![Cool](http://astronomi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool")

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Hoppla hoppla! Inte illa du. Mycket härligt att se på. Kan tro att du njuter ![Glad](http://astronomi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 3
Author: medde

Så himla glad över fatet, fick det i dag i ett litet paket

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Kommer bara att serveras Raketost och rymdkakor på det eller ![Skrattande](http://astronomi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 5
Author: medde

Nä nä. Det ska upp på väggen. Nåde den som "rispar" en ostkniv i fatet. Men visst skulle det vara lite kult att servera raketost och rymdkakor på fatet.

Men brukar få så ont i huvudet dagen efter jag ätit ost/kex![Flört](http://astronomi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 6
Author: [Borttaget]

Ja det är ett aber men det är för att det är så mycket föroreningar i mjölet till kakorna som det blir så.

Mer vin brukar hjälpa ![Skrattande](http://astronomi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

Repor blir det inte av Raketosten för den trycker man upp under ifrår och delar man med ett snöre

## Comment 7
Author: medde

#6 Det är ju det jag fösöker med, mera vin att skölja ner med.Men det hjälper inte alls. Mår inte bra av kexen alls.

Vilken härlig bild, raket osten är även i dag omtald. Konstigt den ej kommit tillbaka på marknaden
