# God morgon 1:a augusti
Author: Farwuq

God morgon så här på sommarens sista månad.

## Comment 1
Author: [Borttaget]

godmorgon

## Comment 2
Author: medde

God morgon.

Här hemma är det full fart på dotter, packar ch stökar runt. Vi ska ju iväg till Kolmården i morgon. Nu hoppas jag verkligen vädrets makter är med mig på denna resa dit. Men det blir nog säkert kul och full fart då tösa ska ha klasskamrat med sig.

Men nu ska jag ta och ge mig runt och titta på iFokus, hoppas vi ses under dag/kvällen.

Mvh

## Comment 3
Author: [Borttaget]

Godkväll!

Idag har jag varit ute på vift större delen av dagen med en väninna. Solen har skinit, men när jag kom åter hem så regnade det..men nu så skiner solen igen.

Ha det så bra medde i Kolmården ![Glad](http://astronomi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Nu loggar jag ut för ikväll. Är jättetrött och ska snart sova. Men först ska jag umgås lite med familjen eftersom jag varit borta idag.

Ha det så bra medde på eran resa nu. Så hörs vi.

Natti natti. Hörs imorrn![Glad](http://astronomi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 5
Author: medde

God natt

Hoppas jag hittar en data så jag kan smita in och säga  hej till er i morgon

Ha nu en forsatt trevlig helg

Mvh

## Comment 6
Author: [Borttaget]

Ohh Kolmården de var länge sen man var på.  
Hoppas de kommer lite bilder framöver ![Skrattande](http://astronomi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 7
Author: Farwuq

Kolmården? Så pass långt norrut har jag aldrig varit.

## Comment 8
Author: [Borttaget]

\# 7 Då börjar det bli dags då? ![Flört](http://astronomi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 9
Author: Farwuq

Hu nä...

Det skulle jag aldrig våga!

![Förvånad](http://astronomi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-surprised.gif "Förvånad")

## Comment 10
Author: [Borttaget]

\# 9 Why not? De är väl inge farliga där heller?
